De 6 weken dip

Bij de behandeling van apneu ontstaat nog wel eens een depressie, omdat het lichaam opnieuw de balans moet herstellen in het hormoonstelsel. Ook ontstaan er ontwenningsverschijnselen door het verminderen van de adrenaline. Het lichaam moet als het ware afkicken van de eigen adrenaline, die door de apneus zo veelvuldig werd aangemaakt.

De normale waardes herstellen niet meteen bij behandeling van apneu. Het lichaam wil koste wat kost in balans zijn. Als iemand zich direct stukken beter voelt, komt na een week of 6 of 7 vaak een adrenalinedip. Omdat apneupatiënten zo lang op die adrenaline geleefd hebben en dat dan opeens wegvalt, kunnen ze in een depressie terechtkomen. Vandaar vaak de klassieke depressiegevoelens na enkele weken. We noemen dat de 6-weken dip, alhoewel het soms ook pas na 10 weken voorkomt.

Deze dip is meestal tijdelijk.

UitHormonen, cruciale factor voor herstel door Sandra Houtepen

Je kunt ook naar deze podcast over dit onderwerp luisteren: