Podcast: Apneu bij aangeboren aandoeningen (Jaap Westbroek)

Er is tegenwoordig steeds meer te vinden over apneu. Een onderdeel, dat nog veel te weinig aandacht krijgt is het relatief veel voorkomen van apneu bij mensen met aangeboren aandoeningen zoals bijvoorbeeld het syndroom van Down.
Longarts en voorzitter van de ApneuVereniging vertelt er over.

Over Jaap Westbroek

JaapWestbroek is longarts. Hij was bijna 37 jaar verbonden aan het Tjongerschans ziekenhuis in Heerenveen. Hij hield zich daar o.a. bezig met Longgeneeskunde, slaapgeneeskunde en duikgeneeskunde. Maar ook met sportgeneeskunde, o.a. als teamarts van de schaatsploeg TVM.

Na zijn pensionering zo’n twee jaar geleden is hij niet stil blijven zitten. Hij is nog werkzaam als longarts o.a. voor Slaapapneu Service. Jaap is ook gediplomeerd mediator.
En sinds mei 2023 is hij ook voorzitter van de ApneuVereniging.

Meer over slaapapneu en syndroom van Down