Pascal Willemsen (55): ‘Ik ben al 33 jaar vrachtwagenchauffeur.
Sinds 18 jaar rijd ik eiproducten Nederland uit en Europa in. Ik heb gekozen voor dit werk omdat ik na mijn mavo-opleiding mijn geld wilde verdienen in een vrij beroep zoals vrachtwagenchauffeur.
Cpap in de cabine
Ruim tweeënhalf jaar heb ik een cpap waarmee ik van maandag tot vrijdag in de cabine van mijn vrachtwagenslaap. De passagiersstoel klap ik elke avond op zodat daar mijn cpap
kan staan. De vrachtwagen heeft een stroomomvormer-stopcontact waarop ik, naast mijn magnetron en koffiezetapparaat, ook mijn cpap aansluit.
In de winter is het goed slapen met de cpap in de vrachtwagen, in de zomer slaap ik minder goed doordat de vrachtwagen geen airco heeft als hij stilstaat. Dan vliegen mijn ahi-waardes omhoog.
Collega’s van de planning houden rekening met mijn apneu
Voor mijn slaapapneu zou ik eigenlijk een acht-tot-vijfbaan moeten hebben. Omdat ik de collega’s van de planning goed heb uitgelegd wat de therapie voor mijn apneu precies inhoudt en zij daar rekening mee houden, kan ik prima door met dit werk.
Ik ben de afgelopen tweeënhalf niet meer in slaap gevallen achter het stuur. Ook slaap ik ’s nachts aan één stuk door. Mijn concentratie is hetzelfde als voor de therapie, maar over het algemeen is het zeker een verbetering.’

foto: Maarten Wiersma
Dit interview van Jerney Hendriks verscheen eerder in het ApneuMagazine