Hennie Monrooij:
Veel patiënten met een chronische aandoening hebben ook last van apneu.

Paktijkondersteuner

‘Ik ben praktijkondersteuner huisarts en stop-met-roken-coach.

Eerder werkte ik als longfunctieanaliste. Apneu speelde een rol tijdens de onderzoeken die we toen deden.  We bespraken dat met de patiënten.

Nu ontmoet ik in de huisartsenpraktijk mensen die astma, COPD of hart- en vaatziekten hebben. Ik begeleid hen bij een gezonde leefstijl en medicijngebruik. Zo nodig bespreek ik klachten die kunnen duiden op apneu. Veel van de patiënten met een chronische aandoening hebben ook last van apneu.

Snurkt u?

Ooit kwam er een pastoor bij mij die mogelijk COPD had. Tijdens een longfunctietest zag ik een afwijking die zou kunnen wijzen op slaapapneu. Dat is een aanleiding om vragen te stellen over slaapgewoonten.
Ik vroeg daarom: “Snurkt u?” Dat wist hij niet, een pastoor slaapt immers altijd alleen. Maar hij dacht van wel.
Dit was de eerste keer dat ik mij ervan bewust werd wat voor een grote rol apneu speelt in de gezondheid.

Gezonde leefstijl belangrijk

De patiënten zijn blij met de behandeling en gesprekken, hierdoor voelen ze zich meer uitgerust. Ik vind gezonde leefstijl belangrijk en zet graag mijn motiverende gesprekstechnieken in om mensen verder te helpen.’

Dit artikel verscheen eerder in het ApneuMagazine